Węzły cieplne Szczecin

Dokumenty, jakie powinien dostarczyć kredytobiorca

Off 35
Dokumenty, jakie powinien dostarczyć kredytobiorca
1 vote, 4.00 avg. rating (81% score)

Dokumenty, jakie powinien dostarczyć kredytobiorca

W zależności od tego, czy zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania na rynku pierwotnym, czy na rynku wtórnym, będą od nas wymagane nieco inne dokumenty:

Mieszkanie na rynku pierwotnym

Mieszkanie na rynku wtórnym

Odpis księgi wieczystej

Umowa przedwstępna

Wypis z rejestru gruntów

Akt notarialny potwierdzający tytuł prawny do nieruchomości obecnego właściciela

Pozwolenie na budowę/użytkowanie

Wycena nieruchomości wykonana przez rzeczoznawcę

Dokumenty rejestracyjne dewelopera

Czasami zakupujemy mieszkanie bez podpisywania umowy przedwstępnej. W takim przypadku, zamiast niej, dostarczamy do banku wystawione przez dewelopera tzw. pismo rezerwacyjne. Jeśli natomiast kupujemy mieszkanie na rynku wtórnym – oświadczenie zbywcy.

Jeśli zaraz po zakupie mieszkania, planujemy je wyremontować i chcemy otrzymać środki finansowe również na ten cel, do wniosku kredytowego załączamy kosztorys. Taki kosztorys składa się z informacji na temat: zakresu planowanych prac, terminu ich wykonania oraz kosztów, jakie się z tym wiążą. Kosztorys wypełniamy zazwyczaj na druku przygotowanym przez bank.

Zobacz także inne nasze artykuły o architekturze i nieruchomościach:

About the author / 

admin

Nowa Sonda:

Czy warto zainwestować w dobre ogrodzenie swojego mieszkania?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Polecamy:

  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków

    W przeciwieństwie do metody dużo bardziej rozpowszechnionej jaką jest stosowanie szamba, przydomowe oczyszczalnie ścieków mają skomplikowaną budowę. Zasada, według której działają przydomowe oczyszczalnie ścieków opiera się na zachodzących wewnątrz procesach biologicznych. Ścieki są przetwarzane na związki nietoksyczne, które są całkowicie bezpieczne dla środowiska naturalnego. Nowoczesna technologia, jaką wykorzystują przydomowe oczyszczalnie ścieków, to te same zjawiska,…

  • Szybkie i proste budowanie!

    Jak widzicie teraz technologia znacznie się zmieniła, co za tym idzie, idą zmiany w budownictwie, wszystko znacznie się przyspiesza, a my sami jestesmy w stanie robić w tym czasie o wiele więcej. Ja sam byłem zaskoczony tym że można tak skutecznie się w to bawić, jestem człowiekiem pozytywnie nastawionym do tego typu rzeczy. W każdym…

  • Ogrodzenia Poznań

    Budowa domu Wiele osób w dzisiejszych czasach decyduje się na budowę własnego domu. Chcą posiadać swoje własne, bezpieczne miejsce, w którym można pielęgnować swój związek i powiększać rodzinę. Planując budowę domu musimy wziąć pod uwagę nie tylko wycenę całego przedsięwzięcia, ale przede wszystkim realne możliwości finansowe. Ceny materiałów z roku na rok idą do góry….

Komentarze oraz opinie:

Kategorie